Ciałopozytywność – rozmiar nie ma znaczenia

Wytworzone przez media standardy kobiecej figury, w dużym stopniu nie pokrywają się z realiami. Mimo to wywarły ogromny wpływ na życie niemal każdej współczesnej kobiety.

Stanik A- czy to katastrofa?

Dla wielu kobiet małe piersi to powód do wstydu. Osoby noszące stanik A są narażone na krytykę w szkole, w miejscu pracy, a czasami nawet i w domu. Tymczasem rozmiar stanika mniejszy niż 75B to norma, zwłaszcza w młodym wieku. Biust był zawsze kobiecym atutem. Podobnie jak gust, rozmiar lub kształt piersi to kwestie indywidualne, co do których nie obowiązują w naturze żadne standardy. Efektem wyidealizowanego obrazu kobiecych kształtów były i nadal są mordercze wysiłki płci pięknej, a nawet swego rodzaju moda na niekończące się i nie zawsze zdrowe diety. Niestety w wielu przypadkach prowadziło to do zaburzeń odżywiania, lub korzystania z usług kiepskiej jakości klinik urody. Kobieta nosząca stanik A stała się potencjalną klientką biznesu urodowego, oferującego wszystko od push upów aż po operacje plastyczne. Od niedawna zaczyna wyłaniać się w mediach społecznościowych pewna wizerunkowa alternatywa, która może pomóc m.in. osobom noszącym rozmiar stanika 75B i mniej.

Pozbądź się problemu raz na zawsze

Alternatywa ta, to ruch bodypositive. Nie jest to zupełnie nowe zjawisko – inicjatywa powstała jeszcze w XX w., lecz dopiero od niedawna stała się dostrzegalna na szerszą skalę. Jego celem jest rozpowszechnianie świadomości o roli samoakceptacji ciała w prawidłowym rozwoju człowieka. Reguły określające rozmiar stanika 75B za nieatrakcyjny są w rzeczywistości iluzją. Nie ma wobec tego konieczności zmieniania swojego ciała, zwłaszcza jeśli sami czujemy się z nim dobrze. Często, aby poczuć samoakceptację –  trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, czy nasze wady rzeczywiście nam przeszkadzają, czy może zostaliśmy nasyceni takim przekonaniem z zewnątrz. Być może mały rozmiar stanika to niekiedy także zaleta? Biust i stanik poniżej 75B jest z pewnością bardzo wygodny w przypadku kobiet uprawiających sport.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *