Duży biust – zadbaj o swój komfort

Biustonosz to jedna z najważniejszych części garderoby kobiecej, spełniająca kilka ważnych funkcji. Jego staranny dobór jest szczególnie ważny, w przypadku gdy chodzi o duże rozmiary biustu.

Duże rozmiary miseczek – na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych funkcji stanika jest podtrzymywanie biustu. Umożliwia to swobodne wykonywanie codziennych czynności i uprawianie aktywności fizycznej. Wiedzą o tym znakomicie zwłaszcza posiadaczki miseczek o dużych rozmiarach. Źle dopasowany stanik może sprawić nie tylko dyskomfort, ale także ból. Nie powstrzyma obijania się piersi o ciało podczas biegu, czy wręcz spowoduje bolesne otarcia przez źle rozmieszczone szwy. Rozmiar stanika Dlub większy to zdecydowanie sytuacja, w której do dopasowania biustonosza należy podejść z uwagą. Dobrze dobrany biustonosz powinien odciążyć mięśnie kręgosłupa i oprzeć ciężar biustu na barkach. Piersi powinny przylegać delikatnie do ciała i nie poruszać się zbytnio podczas wykonywania ruchów. Należy pamiętać przy tym, aby biust nie został jednocześnie spłaszczony. Stanik powinien pozwolić rozejść się piersiom subtelnie na boki dla ładnego kształtu sylwetki. Nie może on jednak ściągać biustu za mocno pod pachy. Jeżeli dobrze wybrałyśmy rozmiar stanika, żaden jego element nie będzie wpijał się lub mocno ocierał o skórę.

Jak rozwiązać problemy z dopasowaniem stanika?

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy dobrze określamy rozmiar potrzebnego nam stanika. Pomiar obwodu klatki piersiowej warto powtarzać raz do roku, ponieważ nasze ciała wciąż się zmieniają i może okazać się, że opieramy swoje wybory na nieaktualnych danych. Osoby posiadające miseczkę w rozmiarze D lub E, stosują czasami pewne triki. W internecie znaleźć można porady takie jak stosowanie podwójnych biustonoszy, w tym np. jednego sportowego. Można także spróbować wykonywania delikatnych przeróbek, niewymagających dużych umiejętności krawieckich. Czy można jednak obejść się bez tego, mając miseczkę, którą cechuje rozmiar D? Stanika najlepiej od razu poszukiwać w dobrych sklepach, oferujących produkty zaufanych marek.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *